Protetyka

Zęby prawidłowo spełniają swoją funkcję tylko wtedy, gdy są wszystkie. Wystarczy brak jednego, aby doświadczyć poważnych konsekwencji – nieprawidłowości zgryzowych, zaniku kości, zaburzeń stawu skroniowo- żuchwowego a nawet utraty kolejnych zębów. Ważne więc, aby jak najszybciej zastąpić utracony ząb nowym – przede wszystkim dla zdrowia, ale także ze względów estetycznych. Tym właśnie zajmują się protetycy w Klinice Zdrowia i Urody, którzy są w stanie zaoferować najlepsze rozwiązania, indywidualnie dopasowane do każdego z pacjentów.

Warto pamiętać, że protetyka to nie tylko protezy! W Klinice Zdrowia i Urody oferujemy cały wachlarz uzupełnień protetycznych, nieustannie rozszerzając swoją ofertę.

Znajdziecie w niej, m.in.:

 • LICÓWKI będące aktualnie najlepszą formą poprawy estetyki uzębienia. Cienka płytka, wykonana z najwyższej jakości porcelany dentystycznej, przyklejana do przedniej powierzchni zębów gwarantują efekt idealnie równego i jasnego uśmiechu. Licówki zalecane są w przypadku nieprawidłowej budowy mikro- i makroskopowej szkliwa, niezadowalającego kształtu zębów, startych brzegów siecznych, licznych przebarwień opornych na wybielanie, rozległych ubytków przyszyjkowych.

 • WYPEŁNIENIA ONLAY I INLAY stanowiące alternatywę dla tradycyjnych wypełnień kompozytowych. Proponuje się je w sytuacji rozległych ubytków, także w zębach poddanych leczeniu kanałowemu. Dzięki modelowaniu wypełnień w specjalistycznej pracowni, możliwe jest odtworzenie niemal identycznego, anatomicznego kształtu zęba.

 • KORONY pozwalające na odbudowę silnie zniszczonych zębów, posiadających rozległe ubytki próchnicowe lub poddawanych kilkukrotnie próbie odbudowy kompozytem. Korony są zdecydowanie najtrwalszym stosowanym rozwiązaniem protetycznym, dającym pacjentowi szansę na piękny uśmiech przez długie lata. Założenie korony wymaga jednak wcześniejszego szlifowania zębów.

 • MOSTY dają szansę na uzupełnienie luki lub luk spowodowanych utratą zębów. Typowy most protetyczny zbudowany jest z koron osadzonych na oszlifowanych wcześniej zębach lub implantach.

 • WKŁADY KORONOWO – KORZENIOWE zastępujące utracone w wyniku rozległej próchnicy lub uszkodzenia mechanicznego, tkanki zęba. Wkłady podzielić można na standardowe i indywidualne. Zarówno jedne jak i drugie mają swoje wady i zalety, o tym jaki zostanie wybrany w konkretnym przypadku decyduje lekarz.

 • PROTEZY stosowane w przypadku, gdy odbudowa przy pomocy mostu z powodu licznych braków w uzębieniu jest niemożliwa. W zależności od stopnia zaawansowania problemu, istnieją różne sposoby rekonstrukcji.

  Oferujemy między innymi:

 • Protezy szkieletowe

  Opierają się na błonie śluzowej, dziąsłach oraz pozostałych zębach. Ich konstrukcja wykonana jest z metalu co czyni ją wyjątkowo solidną i trwałą.

 • Protezy nylonowe nieszkieletowe elastyczne

  Stanowią doskonałą alternatywę dla tradycyjnych protez akrylowych – są od nich znacznie cieńsze, odporniejsze na złamania, lepiej się utrzymują i nie wywołują reakcji alergicznych.

 • Protezy szkieletowe na zatrzaskach

  Dzięki zastosowaniu systemu zatrzasków łączących protezę z korzeniami lub implantami utrzymują się znacznie lepiej niż tradycyjna proteza.

Dodatkowo świadczymy usługę naprawy uszkodzonych protez.

Warto pamiętać, że proteza, tak jak naturalne zęby, wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Gromadzące się na jej powierzchni resztki pokarmu, sprzyjają namnażaniu się grzybów oraz bakterii, powodujących- oprócz nieprzyjemnego zapachu, także stany zapalne błony śluzowej.

Dbałość o „trzecie zęby” wpływa na zachowanie zdrowia oraz trwałości protezy.