Wyjazdy, plaża, piasek, słońce i morska woda… To wszystko co nam kojarzy się z urlopowym relaksem, naszą skórę wystawia na poważną próbę wytrzymałości. Opalanie w słonecznych promieniach i kąpiele w słonej morskiej wodzie prowadzą do nadmiernego przesuszania się skóry, a spacery po plaży zdzierają naskórek stóp. Po wakacjach warto zainteresować się zabiegami, które odżywią i nawilżą skórę. Część z nich będziesz mogła wykonać sama w domu.

Oczyszczanie i nawilżanie

Tego trzeba trzymać się cały rok, nie tylko w okresie powakacyjnym. Zabiegi rewitalizujące skórę najlepiej zacząć od peelingu całego ciała. Fizyczny peeling pozwoli pozbyć się nawarstwionego martwego naskórka, a masaż przeprowadzany podczas aplikacji pobudza dodatkowo mikrokrążenie. Składniki zawarte w peelingu łatwo wchłaniają się też w głębokie warstwy naskórka. Jeśli lubisz przebywać na słońcu, a rzadko decydujesz się na oczyszczanie skóry w ten sposób, to szybko stanie się ona szara i przetłuszczona. To dlatego, że fragmenty martwego naskórka zatykają pory i rozwijają łuszczące stany zapalne.

Po odpowiednim oczyszczeniu skóry warto zadbać o jej rewitalizację poprzez “dowitamininizowanie” i nawilżenie. Efekt ten osiągniesz korzystając z odpowiednich kosmetyków: kremów i balsamów do ciała. Sprawdzą się również oleje roślinne oraz oparte na nich preparaty. Dobór kosmetyków powinien być indywidualny i dobrany do Twojej skóry – jeśli jest ona sucha, możesz śmiało korzystać z olejków i maseł, jeśli jest przetłuszczona, zdecyduj się na kosmetyki beztłuszczowe. Warto zwrócić uwagę na skład podczas podejmowania decyzji o wyborze preparatu – do nawilżania świetnie sprawdza się takie naturalne składniki jak mocznik, wyciąg z aloesu czy żel hialuronowy.

Latem nie możesz zapomnieć też o pielęgnacji włosów. One również narażone są na nadmierne wysuszanie, szczególnie, jeśli podczas plażowych wypadów nie nosiłaś czapki lub kapelusza! Warto zainwestować w dobrą odżywkę regeneracyjną, pomocne może być również olejowanie włosów przy pomocy oleju lnianego lub kokosowego.

Kiedy do kosmetyczki?

Czasami domowe zabiegi to za mało i żeby przywrócić skórze blask, trzeba udać się do kosmetyczki. W gabinecie będziesz mogła wykonać na przykład specjalistyczny peeling kawitacyjny, do którego wykonania wykorzystuje się ultradźwięki i jest on niezwykle skuteczny podczas oczyszczania skóry delikatnej, przebarwionej czy przetłuszczonej.

Skutecznymi zabiegami odżywiającymi skórą są również mezoterapia mikroigłowa i infuzja tlenowa. Obie metody doprowadzają dobrane witaminy i kwas hialuronowy do głębokich warstw naskórka. Mezoterapia jest zabiegiem inwazyjnym, ponieważ wymaga wykonania mikronakłuć w miejscach, gdzie wprowadzane są składniki odżywcze. Jeśli wolisz metody nieinwazyjne, spróbuj infuzji tlenowej – ten zabieg wykorzystuje różnicę ciśnień do wtłaczania witamin z ampułki w głąb skóry.